Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama

Tajemnicze zasłabnięcia

ODRZYKOŃ Akademia z okazji Dnia Nauczyciela zakończyła się ewakuacją z sali gimnast...

Wyrok dla mordercy

PODBIEBYLE/KROSNO Trzynaście i pół roku spędzi w więzieniu 40-letni Adam G, któ...

Policjant dostał grzywnę

NOWOSIELCE/LESKO 15 listopada ubiegłego roku doszło do kolizji w Nowosielcach k. Sa...

Remontują dom dla repatriantów

GŁOWIENKA Gmina Miejsce Piastowe postanowiła zaadoptować anonimową rodzinę repatri...

Połączą dom kultury z kinem

RYMANÓW W ciągu 12 miesięcy Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie zmieni się nie do pozna...

Lądowisko przy nowej komendzie?

JASŁO Lądowiska dla helikopterów miały być warunkiem działania oddziałów ratunkowy...

Czujnik chroni przed czadem

JASŁO Sezon grzewczy jeszcze nie rozpoczął się na dobre, a już doszło do pierwszego...

Mini-elektrobus z sanockiego Autometu

AUTOMETGroup Sp. z o.o. z siedzibą w Sanoku zaskoczył polską branżę motoryzacyjną, meldują...

Wyhodował osiem ton dyni

WOJKÓWKA Wojciech Gazda z zawodu jest cukiernikiem, ale z zamiłowania zajmuje się rol...

Twarde pierniki

KOSZYKÓWKA. PLK Devante Wallace nie jest już zawodnikiem Miasta Szkła. Nowym graczem zost...

Trzeci hat trick Pawła Smolenia!

PIŁKA NOŻNA. V LIGA KROŚNIEŃSKA Trzeci hat trick Pawła Smolenia!

Charytatywnie przy pustych trybunach

ŻUŻEL. Friendship Speedway Trophy w Krośnie Charytatywnie przy pustych trybunach ...

Pierwszy punkt w trzeciej porażce TSV Sanok

SIATKÓWKA. I LIGA MĘŻCZYZN Pierwszy punkt w trzeciej porażce TSV Sanok

 • Tajemnicze zasłabnięcia

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Wyrok dla mordercy

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Policjant dostał grzywnę

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Remontują dom dla repatriantów

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Połączą dom kultury z kinem

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Lądowisko przy nowej komendzie?

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Czujnik chroni przed czadem

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Mini-elektrobus z sanockiego Autometu

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Wyhodował osiem ton dyni

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Twarde pierniki

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Trzeci hat trick Pawła Smolenia!

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Charytatywnie przy pustych trybunach

  środa, 18 października 2017 04:00
 • Pierwszy punkt w trzeciej porażce TSV Sanok

  środa, 18 października 2017 04:00

Sięgaj po fundusze w 2017 roku

Email
Myślisz o wsparciu z funduszy europejskich (FE)? Sprawdź, czy Twoje przedsięwzięcie ma szansę na dofinansowanie. Zaglądamy do harmonogramu konkursów w obszarach wspieranych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 (RPO WP), zaplanowanych na ostatni kwartał 2017 roku.

Sięgaj po fundusze w 2017 roku

Myślisz o wsparciu z funduszy europejskich (FE)? Sprawdź, czy Twoje przedsięwzięcie ma szansę na dofinansowanie. Zaglądamy do harmonogramu konkursów w obszarach wspieranych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 (RPO WP), zaplanowanych na ostatni kwartał 2017 roku.


 

Usługi społeczne

Jeszcze w tym roku zaplanowano szereg konkursów w obszarze integracji społecznej. Ich łączna pula to ponad 60 mln zł. Nabory ruszają od października. Dofinansowanie otrzymają projekty, które za pomocą różnych narzędzi (np. terapii, szkoleń, doradztwa, opieki, asysty, staży, praktyk) będą wspierały mieszkańców województwa, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej lub są zagrożeni ubóstwem. Jakie działania będą możliwe do realizacji? Włączanie osób z niepełnosprawnościami w zajęcia na rzecz aktywizacji zawodowej realizowane w warsztatach terapii zajęciowej; działalność w zakresie reintegracji zawodowej i społecznej prowadzonej przez Zakłady Aktywności Zawodowej, Kluby oraz Centra Integracji Społecznej; rozwój środowiskowych form pomocy i samopomocy poprzez wsparcie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania, wykorzystanie dziennych opiekunów czy asystentów osób niesamodzielnych; poprawa dostępu do usług wsparcia rodziny i pieczy zastępczej; tworzenie placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży, opieki długoterminowej, dziennych placówek opieki nad osobami z niepełnosprawnościami czy teleopieka. Usługi te mają na celu likwidację szeroko pojętych barier, pomóc odnaleźć się na rynku pracy i w życiu.

W październiku pojawią się również nowe możliwości dla podmiotów z zakresu ochrony zdrowia. Szpitale, przychodnie i inne placówki medyczne będą mogły starać się o pozyskanie unijnego wsparcia na głęboką modernizację energetyczną budynków. Pula konkursu to 30 mln zł.

Myślisz o założeniu żłobka lub klubu malucha? Prowadzisz miejsce opieki dla dzieci do lat 3?  Już w listopadzie ruszy nabór wniosków wspierający tworzenie dodatkowych miejsc opieki  nad dziećmi do lat 3. Jego pula wyniesie aż 25 mln zł. Dofinansowanie będzie można otrzymać na założenie nowego żłobka czy też klubu dziecięcego, jak również na jego funkcjonowanie. Stwórz dla nich miejsce przyjazne do dalszego rozwoju!

Podkarpacki rynek pracy

Dla regionalnych instytucji w listopadzie otwierają się możliwości pozyskania pieniędzy na poprawę sytuacji osób bezrobotnych. Masz duszę społecznika? Chcesz realizować projekty, które pomogą innym poruszać się po rynku pracy? Jeśli będą obejmować m.in. pośrednictwo pracy i/lub poradnictwo zawodowe, oferować staże, praktyki, szkolenia czy też inne formy aktywizacji prowadzące do podniesienia kompetencji zawodowych lub zdobycia cennego doświadczenia – ten konkurs jest dla ciebie. O dofinansowanie mogą się ubiegać m.in. publiczne służby zatrudnienia, agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe, instytucje dialogu społecznego. Do rozdysponowania jest aż 95 mln zł.

Lokalna gospodarka i rozwój

W grudniu ponownie otworzą się możliwości pozyskania pieniędzy  dla podkarpackich firm. O zastrzyk gotówki z UE mogą się starać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy (MŚP) stawiający na projekty badawczo-rozwojowe oraz ich wdrożenie. Prowadzisz lub planujesz prace, dzięki którym na rynek wprowadzisz nowe lub ulepszone produkty, technologie czy usługi? Aplikuj! Do rozdysponowania jest aż 80 mln zł.

Z kolei 30 mln zł to pula środków z RPO WP przeznaczonych na promowanie przedsiębiorczości przez jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia. Wsparcie uzyskają projekty dotyczące przygotowania stref aktywności gospodarczej, czyli terenów atrakcyjnych dla inwestorów.

Jesteś pracodawcą i zdajesz sobie sprawę, jak ważne dla rozwoju firmy jest podniesienie kompetencji Twoich pracowników? Siedziba lub oddział Twojej firmy znajduje się na terenie powiatu przemyskiego (grodzki i ziemski), jarosławskiego, lubaczowskiego  lub przeworskiego? Już w listopadzie rusza nabór zmierzający do wyłonienia operatora. Śledź z uwagą, kiedy możesz doszkolić pracownika, jeśli taka potrzeba wynika z diagnozy potrzeb rozwojowych Twojej firmy. Mogą to być rozmaite szkolenia realizowane stacjonarnie lub w formie e-learningu, doradztwo, mentoring czy nawet studia podyplomowe. Środki przeznaczone w ramach konkursu to ponad 5 mln zł.

Znajdź konkurs dla siebie

Informacje o planowanych konkursach znajdziesz w harmonogramie naborów wniosków dostępnym na stronie internetowej RPO WP w zakładce „Zapoznaj się z prawem i dokumentami – Harmonogramy” rpo.podkarpackie.pl ). Jeśli jesteś zainteresowany konkretnym konkursem, szczegółowe informacje na jego temat udzielą Ci pracownicy instytucji organizującej konkurs lub konsultanci Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich.

 


Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Imię
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS