Nowe Podkarpacie

Reklama

Zdrowa żywność na święta

Email
Zdrowa żywność na święta

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jasienicy Rosielnej może poszczycić się 90-letnią tradycją. Jest jednym z najstarszych zakładów mleczarskich w Polsce. Wyroby z logiem OSM Jasienica Rosielna rozpoznawalne są nie tylko na całym Podkarpaciu, ale i w wielu miastach Polski. Ogromnym uznaniem cieszą się produkty ekologiczne wytwarzane od 2007 roku. Jak podkreśla Kazimierz Śnieżek, prezes OSM w Jasienicy Rosielnej, wielki zwolennik zdrowej i jak najmniej przetworzonej żywności, klient jest coraz bardziej wymagający, coraz bardziej świadomy tego, czym się odżywia. Dlatego też przed żywnością ekologiczną jest duża przyszłość. Mleko, masło, twaróg, jogurt, kefir, serek fromage, poprzez firmę Bio Planet trafiają między innymi do Warszawy, Gdańska, Wrocławia, Białegostoku, Krakowa, Poznania. Są też coraz bardziej doceniane. Świadczyć może choćby o tym fakt przyznania spółdzielni z Jasienicy Rosielnej statuetki za szczególną działalność proekologiczną w konkursie Fair Play organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą. Statuetkę oraz Certyfikat Jakości Biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play” 2017 podczas uroczystej gali odebrał 24 listopada prezes Kazimierz Śnieżek. Certyfikat Fair Play spółdzielnia z Jasienicy Rosielnej odebrała już po raz 19.

 

Prezes Kazimierz Śnieżek

ze statuetką za szczególną działalność

proekologiczną w konkursie

Fair Play

Proces produkcji wyrobów ekologicznych jest pod stałym nadzorem firmy certyfikującej COBICO. Przeprowadza ona audyty, które potwierdzają spełnienie wymagań w zakresie przetwórstwa produktów rolnictwa ekologicznego. Surowiec do produkcji wyrobów ekologicznych pochodzi z gospodarstw certyfikowanych w gminach Nowy Żmigród i Krempna. OSM Jasienica Rosielna obsługuje tam około 40 gospodarstw, skąd mleko codziennie trafi a do przerobu. Podstawowym atutem jest fakt, że krowy korzystają z wypasu naturalnego, co już gwarantuje inne walory smakowe mleka niż od krów z obór fermowych – podkreśla K. Śnieżek. Pozostałe produkty również mogą poszczycić się certyfikatami, w tym Jakość Tradycja, przyznanym przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi; „Doceń Polskie” i tytułem TOP Produkt czy certyfikatem „Smaczne bo Podkarpackie”, przyznanym przez Kapitułę Centrum Promocji Biznesu. W Jasienicy Rosielnej preferowana jest tzw. czysta etykieta. Oznacza to, że produkty charakteryzują się krótką listą składników, minimalnym stopniem przetworzenia, tradycyjnymi metodami wytwarzania. – Gwarantujemy, że nasz nabiał nie zawiera dodatków do żywności, nie stosujemy konserwantów, wzmacniaczy smaku, barwników, zagęszczaczy dodaje prezes K. Śnieżek.

Z pełną ofertą spółdzielni, wraz ze składem oraz wartością odżywczą całego asortymentu, można zapoznać się na stronie internetowej OSM Jasienica Rosielna.


Wigilia i święta z produktami z Jasienicy Rosielnej

 

  • Barszcz biały na bazie śmietany 30% z Jasienicy Rosielnej.
  • Sernik jest obowiązkowym ciastem na bożonarodzeniowym stole – szybki w przygotowaniu, niezawodny i co najważniejsze, przepyszny. Do jego przygotowania warto użyć twarogu mielonego z Jasienicy Rosielnej.
  • Kruche ciasteczka mogą być ozdobą świątecznego stołu. Aby ciasteczka były idealnie kruche, warto użyć masła ekstra z Jasienicy Rosielnej.
  • Tradycyjne śledzie w śmietanie to potrawa, której nie może zabraknąć na stołach podczas świąt Bożego Narodzenia. Aby ta potrawa smakowała idealnie, do jej przygotowania polecana jest śmietana 18% z Jasienicy Rosielnej.

 

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska

w Jasienicy Rosielnej

tel. 13 43 06 057;

fax: 13 43 09 411

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.osm-jasienica-rosielna-pl

Płatny materiał reklamowy

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS