Nowe Podkarpacie

Reklama

PIWNICA WÓJTOWSKA zaprasza na dania kuchni polskiej i międzynarodowej

Email

PIWNICA WÓJTOWSKA

zaprasza na dania kuchni polskiej i międzynarodowej

PIWNICA WÓJTOWSKA to najstarsza restauracja w Krośnie. Usytuowana jest w zabytkowej, XV-wiecznej kamienicy, na urokliwej krośnieńskiej starówce. Swoje podwoje otworzyła w 1974 roku i z małymi przerwami, podejmuje wielu znamienitych gości, także ze świata kultury, nauki, polityki.

Od maja 2017 r. do dawnej dobrej tradycji PIWNICY WÓJTOWSKIEJ chcą nawiązać nowi właściciele – Dawid Wojtas z rodziną oraz Agata Forystek. Jak podkreślają, od samego początku zakochali się w tym wyjątkowym miejscu. – Przez trzy miesiące pracowaliśmy nad doprowadzeniem lokalu do możliwości użytkowania. Kosztowało to dużo pracy, energii i czasu. Ale na pewno nie żałujemy i mamy satysfakcję, tym bardziej, że nie wszyscy wierzyli, że uda nam się pokonać wszystkie trudności –  mówią pani Agata i pan Dawid. Trzeba wkładać serce w to, co się robi i z takiego założenia wychodzą właśnie nowi właściciele. W zabytkowych, stylowych wnętrzach, w atmosferze minionych wieków, właściciele polecają dania kuchni polskiej i międzynarodowej. Dawid Wojtas przez lata pracował w Londynie, gdzie prowadził wiele restauracji. Zapragnął jednak powrócić do Polski i spróbować tutaj swoich sił. Dlatego też oprócz kontynuowania polskiej tradycji, idzie w kierunku, jaki wykreował za granicą. W karcie dań nie mogło więc zabraknąć „żurku po wójtowsku”, który był tutaj serwowany od samego początku, czy „placków ziemniaczanych po wójtowsku z aksamitnym nadzieniem grzybowym i bukietem surówek”. – Ludzie, którzy byli tutaj 20-30 lat wcześniej, chcą kosztować tych potraw. Przyjeżdżają, wspominają z sentymentem. Pokazują to teraz swoim dzieciom, czy wnukom – mówi A. Forystek. Do dyspozycji gości jest też tradycyjna kuchnia „Babci Ani”, czyli mamy pana Dawida.

Niepowtarzalny smak mają „pierogi Babci Ani”, „gołąbki Babci Ani z sosem grzybowym”, czy też „sernik Babci Ani na ciepło z brzoskwiniami”. Są też i nowości, efekt lat pracy pana Dawida w Londynie, czyli połączenia polskich smaków z tymi zza granicy. Wśród tych dań jest między innymi pstrąg z pieca okraszony masłem ziołowym, karkówka z sosie truflowym, filet drobiowy w sosie teriyaki oraz stek z soczystego rostbefu z polskiej wołowiny, kolbą kukurydzy i sosem szefa kuchni. W menu jest również pizza.

PIWNICA WÓJTOWSKA organizuje bankiety dla firm, przyjęcia okolicznościowe, spotkania kameralne oraz niedzielne obiady rodzinne. Na miejscu można zorganizować imprezę do 70 osób.

Do dyspozycji są trzy niezależne sale oraz kącik dziecięcy. Właściciele zachęcają również licznymi promocjami. Od poniedziałku do czwartku oferują rabat 10%; dla dzieci, uczniów i studentów gratisy i rabat 20%; a przy zamówieniach na wynos, rabat 30% w przypadku odbioru w lokalu. Szczególna promocja czeka dla fanów krośnieńskiego żużla. Wszyscy, którzy pojawią się w restauracji z biletem z meczu żużlowego lub karnetem z poprzedniego sezonu, mogą liczyć tutaj na niespodziankę.


Agata Forystek i Dawid Wojtas zapraszają do Piwnicy Wójtowskiej

 

KROSNO,  ul. Rynek 7

tel. 665 575 282; 13 43 188 18

Polub nas na Facebooku – Piwnica „Wójtowska”

Płatny materiał reklamowy

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS