Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama

Wybierz szkołę ponadgimnazjalną w Iwoniczu, Iwoniczu-Zdroju lub Jedliczu

Email
GIMNAZJALISTO! Wybierz szkołę ponadgimnazjalną w Iwoniczu, Iwoniczu-Zdroju lub Jedliczu

  • Wkrótce w życiu gimnazjalisty zacznie się nowy etap edukacyjny – nauka w szkole ponadgimnazjalnej lub ponadpodstawowej. To bardzo ważny wybór, który może zaważyć na całym późniejszym życiu. Warto wziąć pod uwagę swoje zainteresowania, zdolności oraz możliwości.
  • Szkoły ponadgimnazjalne prowadzone przez Powiat Krośnieński oferują atrakcyjne kierunki kształcenia, wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, systematycznie poprawiającą się bazę lokalową i warsztatową, nowe obiekty sportowe pozwalające rozwijać własne pasje, pracownie dydaktyczne wyposażone w nowoczesny sprzęt, wysoką zdawalność na egzaminach zawodowych, naukę w mało licznych oddziałach, dodatkowe kursy finansowane ze środków UE, ciekawą ofertę zajęć pozalekcyjnych, staże zawodowe.
  • Z ofertą i warunkami lokalowymi wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się na miejscu w każdej placówce oświatowej.

 

Liceum Ogólnokształcące

im. Marii Konopnickiej w Jedliczu

ul. Dubisa 7, 38-460 Jedlicze

tel. 13 43 520 14; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.lojedlicze.pl

W roku szkolnym 2018/2019 szkoła oferuje kształcenie w oddziałach o profilach:

WOJSKOWYM (dla młodzieży lubiącej wyzwania i aktywny tryb życia. Obozy szkoleniowe, poligony, zajęcia z żołnierzami w różnych jednostkach wojskowych, treningi strzeleckie sprawią, że 3 lata liceum miną błyskawicznie. Klasa wojskowa to gwarancja dobrego przygotowania do służb mundurowych potwierdzona certyfikatem)

– JĘZYKOWYM (dla osób lubiących języki obce. Kierunek pozwoli wykształcić umiejętności potrzebne na rynku pracy w kontekście międzynarodowym, turystycznym, politologii czy europeistyki)

– OGÓLNYM (dla uczniów, którzy nie mają sprecyzowanych planów na przyszłość i chcą mieć więcej czasu na podjęcie ostatecznej decyzji. Zajęcia z doradcą zawodowym, pedagogiem i trenerami pozwolą na określenie predyspozycji oraz wybór dalszej kariery edukacyjnej)

– STRAŻACKIM (uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności w oparciu o autorski program szkoły – udział w zajęciach praktycznych z wykorzystaniem sprzętu technicznego czy szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy) Szkoła oferuje: zajęcia outdoorowe, czyli aktywną formę edukacji bazującej na doświadczeniu; park z miejscem wypoczynku i miejscem odbywania się lekcji oraz zajęć sportowych i wojskowych; różnego rodzaju zajęcia, w tym warsztaty z kosmetologiem, dietetykiem, trenerem personalnym, fotografem, zajęcia taneczne i artystyczne; salę wyposażoną w pufy rehabilitacyjne, gdzie można odpocząć, ale i przeprowadzić atrakcyjne zajęcia lekcyjne.

Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Jedliczu

ul. 1000-lecia 15, 38-460 Jedlicze

tel. 13 43 520 20; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.zsjedlicze.pl

TECHNIKUM: technik mechanik (praktyka ukierunkowana na programowanie i obsługę obrabiarek CNC), technik pojazdów samochodowych (praktyka ukierunkowana na komputerową diagnostykę pojazdów), technik mechatronik (praktyka ukierunkowana na automatykę i robotykę w zakładach pracy), technik handlowiec (praktyka ukierunkowana na zarządzanie małą firmą lub prowadzenie kadr i płac w przedsiębiorstwie handlowym).

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA: operator obrabiarek skrawających (tokarz, frezer); ślusarz z uprawnieniami do wykonywania zawodu spawacza metodami MAG oraz TIG; mechanik pojazdów samochodowych (praktyka ukierunkowana na komputerową diagnostykę pojazdów); lakiernik (praktyka ukierunkowana na renowację pojazdów zabytkowych); blacharz samochodowy (praktyka ukierunkowana na renowację pojazdów zabytkowych). Szkoła oferuje: nowocześnie wyposażone pracownie, udział w projektach współfinansowanych przez Unię Europejską, boisko wielofunkcyjne dla uczniów chcących rozwijać pasje sportowe, wycieczki zawodoznawcze (Targi Motoryzacyjne w Poznaniu, Targi Spawalnicze w Kielcach).

Zespół Szkół przy Ośrodku Szkolenia

i Wychowania OHP w Iwoniczu

ul. Zadwór 5, 38-440 Iwonicz

tel. 13 42 502 67, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.zsprzyosiw.iwonicz.pl

W roku szkolnym 2018/2019 prowadzony jest nabór do:

– 7 i 8 klasy szkoły podstawowej dla dorosłych

– 3 klasy gimnazjum dla dorosłych

– 1 klasy Branżowej Szkoły I Stopnia na kierunkach: kucharz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, fryzjer (planowany kierunek), kamieniarz (planowany kierunek), dekarz (planowany kierunek) Szkoła oferuje: wynagrodzenie: I klasa – 4 proc. średniej krajowej, II klasa – 5 proc., III klasa – 6 proc.; bezpłatne wyżywienie i pobyt w internacie.

Zespół Szkół w Iwoniczu

ul. Zadwór 15, 38-440 Iwonicz

tel. 13 43 518 11; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.zs.iwonicz.pl

TECHNIKUM: technik architektury krajobrazu (specjalność florystyka), technik ekonomista, technik informatyk, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik pojazdów samochodowych, technik żywienia i usług gastronomicznych (specjalność turystyka winiarska), technik logistyk (NOWOŚĆ).

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE: oddział mundurowy o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne, oddział sportowy.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA: mechanik pojazdów samochodowych, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych (NOWOŚĆ), kierowca mechanik (NOWOŚĆ).

Szkoła oferuje: bezpłatne prawo jazdy kat. B (technik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, kierowca mechanik) i kat. B, T (technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych), bezpłatny kurs operatorów kombajnów zbożowych, bezpłatne kursy z programów unijnych, internat (pokoje dwu- i trzyosobowe; uczniowie klas pierwszych zwolnieni są z opłaty stałej za internat), wymiana zagraniczna młodzieży i staże zagraniczne.

 

 

GIMNAZJALISTO!


Wejdź na stronę www.powiat.krosno.pl i kliknij na zakładkę „Nabór do szkół 2018”. Przy pomocy tej strony będzie można poznać pełną ofertę szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Krośnieński, wypełnić podanie on-line do wybranej szkoły, a w przyszłości sprawdzić wyniki rekrutacji.

Jeśli wybierzesz szkołę prowadzoną przez Powiat Krośnieński, będziesz mógł między innymi:

  • otrzymać stypendium powiatowe za wyniki w nauce, osiągnięcia na konkursach przedmiotowych lub zgodnych z nauczanym zawodem bądź osiągnięcia sportowe,
  • skorzystać z bezpłatnego zakwaterowania w internacie w większości szkół,
  • ubiegać się o dofinansowanie do wyżywienia w internacie,
  • skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów poradni psychologiczno-pedagogicznych,
  • uczestniczyć w wymianie zagranicznej młodzieży i odbyć staże zagraniczne,
  • skorzystać z bibliotek wyposażonych w multimedialne centra informacji.

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich

w Iwoniczu-Zdroju

w tym Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

ul. Piwarskiego 19, 38-440 Iwonicz-Zdrój

tel. 13 43 754 31, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.zsgh.pl

TECHNIKUM: technik hotelarstwa z innowacją zarządzanie sekretariatem, technik żywienia i usług gastronomicznych z innowacją dietetyka i fitness, technik technologii żywności (kwalifikacja cukiernika) z innowacją barista – profesjonalne parzenie i podawanie kawy, kelner z innowacją sommelier – profesjonalny serwis win.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA: kucharz z innowacją ekspedycja i podawanie potraw i napojów, cukiernik, piekarz.

Szkoła oferuje: doskonałą bazę do nauki zawodów: pracownie technologii gastronomicznej, informatyczne, cukierniczą, barmańską, hotelarską, ćwiczeń praktycznych; Szkolne Centrum Edukacyjne; praktyki zawodowe w hotelach i lokalach gastronomicznych; kursy i staże zawodowe w kraju i za granicą; ośrodek egzaminacyjny dla wszystkich nauczanych zawodów; internat dla 100 osób (uczniowie klas pierwszych są zwolnieni z opłat za mieszkanie w internacie).

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA: kucharz, cukiernik, pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, piekarz.

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA – klasy VII i VIII.

SZKOŁA SPECJALNA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY na podbudowie gimnazjum specjalnego dla dzieci i młodzieży z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności intelektualnej oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.

ZAJĘCIA REWALIDACYJNO-WYCHOWAWCZE dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim.

PŁATNY MATERIAŁ REKLAMOWY

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

noimage
CZYSZCZENIE, MYCIE
( / Usługi)
noimage
MALOWANIE ELEWACJI
( / Usługi)
noimage
Zatrodnie drwala
( / Praca)

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS