Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH POWRACA

Email

ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH

POWRACA

Od 1 września 2019 r. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie wraca do nazwy Zespół Szkół Mechanicznych, której tradycje sięgają 1892 roku. Szkoła ukierunkowana jest na kształcenie zawodowe i tworzy zaplecze kadrowe dla przemysłu samochodowego, elektromechanicznego i lotniczego. Umiejętne połączenie przeszłości z teraźniejszością i przyszłością sprawia, że „Mechanik” postrzegany jest, jako placówka dająca uczniom szerokie możliwości rozwoju, stawiająca na jakość kształcenia, a także praktyczne przygotowanie do zawodu. „Mechanik” to szkoła z potencjałem, ciesząca się dobrą marką i opinią nie tylko w regionie, ale i w kraju.

„MECHANIK” – DOBRA MARKA

Doświadczona karda, wysoki poziom nauczania oraz znakomicie wyposażone zaplecze dydaktyczne – laboratoria i warsztaty – przekładają się na sukcesy uczniów, którzy z powodzeniem startują i zdobywają wysokie noty na olimpiadach motoryzacyjnych i w różnych konkursach zawodowych. Kilkakrotnie szkoła otrzymała miano najlepszej szkoły samochodowej w Polsce, czym udowodniła, że stawiając na kształcenie dualne – łączące teorię z praktyką – jest liderem wśród szkół kształcących w branży mechanicznej. Powrót do nazwy Zespół Szkół Mechanicznych to powrót do dobrych korzeni, znanej i sprawdzonej marki, na którą dyrekcja, nauczyciele i uczniowie pracowali wiele lat. – Na dobrej przeszłości chcemy budować przyszłość. Chcemy pokazać, że szkoła umie ewaluować, zmieniać się i dostosowywać do potrzeb innowacyjnej gospodarki i przemysłu, że reaguje na potrzeby rynku pracy, a mury szkoły opuszczają absolwenci dobrze wykształceni, mający umiejętności praktyczne i tworzący kadrę przyszłości – mówi Bogdan Adamski, dyrektor krośnieńskiego „Mechanika”.

STAŻE I PRAKTYKI

Dzięki umowom o współpracy między szkołą a różnymi firmami branżowymi uczniowie mają możliwość odbywania ciekawych praktyk zawodowych i staży w kraju i za granicą. Wiele z tych firm oferuje uczniom płatne staże i praktyki oraz stypendia motywacyjne i atrakcyjne nagrody za sumienną i rzetelną pracę. Możliwość wyjazdu do firm i zakładów zagranicznych dał też uczniom realizowany przez szkołę program Erasmus+. W ramach tego programu uczniowie „Mechanika” wyjeżdżają m.in. do Austrii, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii i Niemiec.

Oferty tych wyjazdów są bardzo atrakcyjne i  dają młodzieży szansę na zdobycie nowych umiejętności zawodowych i językowych. Dzięki nim uczniowie poznają specyfikę pracy w firmach zagranicznych. To wszystko służy jak najlepszemu przygotowaniu ich do dorosłego życia i pracy zawodowej – podkreśla dyrektor „Mechanika”. Tylko w ostatnich kilku miesiącach szkoła podpisała atrakcyjne dla jej uczniów i absolwentów umowy partnerskie z Krosno Glass i firmą LOT AMS, która swoim patronatem objęła klasy kształcące na kierunkach lotniczych.Stawiamy na jakość kształcenia oraz ciekawe kierunki, od mechaniki samochodowej począwszy, przez mechatronikę, po mechanikę lotniczą. Zawodowców i praktyków brakuje w naszym kraju i nasza szkoła wypełnia tę lukę. Nasi absolwenci mają szerokie perspektywy zawodowe, mogą pracować w firmach branżowych lub prowadzić własną działalność gospodarczą – mówi Bogdan Adamski. Pracodawcy krajowi i zagraniczni chętnie przyjmują do swoich firm absolwentów krośnieńskiego „Mechanika”. Dzięki temu, że szkoła jest dobrze postrzegana w środowisku lokalnym i ogólnokrajowym, oferty pracy czekają na uczniów. Z możliwości wyjazdów, kursów i szkoleń korzystają również nauczyciele, którzy podnosząc swoje kompetencje zawodowe, dbają o poziom i jakość kształcenia młodych adeptów mechaniki i mechatroniki.

Chcemy być szkołą, która dobrze przygotowuje młodego człowieka do pracy zawodowej, szkołą oferującą znakomitą kadrę, dobrze wyposażone zaplecze dydaktyczne i lokalowe, szkołą dobrze ocenianą i docenianą – podkreśla dyrektor B. Adamski.

OFERTA SZKOŁY NA ROK 2019/2020

Dla tegorocznych absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych „Mechanik” przygotował atrakcyjną ofertę edukacyjną. W ramach 4-letniego technikum na podbudowie gimnazjum i 5-letniego technikum na podbudowie szkoły podstawowej oferuje naukę na kierunkach: technik mechanik lotniczy, technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik i technik mechanik.

Szkoła branżowa I stopnia na podbudowie gimnazjum i szkoły podstawowej oferuje naukę na kierunkach: mechanik pojazdów samochodowych i mechatronik.

Jesteśmy przygotowani i liczymy na większy nabór do szkoły. Myślę, że mamy ciekawą ofertę i zapewniamy rzetelne przygotowanie do zawodu. Cały czas pracujemy na wysokim „C” – podkreśla dyrektor szkoły.

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 3

im. STANISŁAWA STASZICA W KROŚNIE

OD 1.09.2019 r. – ZESPÓŁ SZKÓŁ MECHANICZNYCH

ul. Tysiąclecia 5, 38-400 Krosno

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

tel. 13 43 215 61 / fax: 43-215-61

 

Płatny materiał reklamowy

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS