Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama

ZETO - KASY FISKALNE ONLINE

Płatny materiał reklamowy

Przebaczenie i ugoda

KROSNO. Proces przeciwko byłemu funkcjonariuszowi SB  

Nieprzytomną kobietę wrzucili do przepustu

MILCZA. Kierowca i pasażer będą odpowiadać za zabójstwo  

Odnaleźli schrony i łączący je korytarz

KROSNO. Podczas badań archeologicznych prowadzonych na działce przyległej do budynku byłej...

Michalici kształcą kadrę dla przyszłej biorafinerii

MIEJSCE PIASTOWE. Technikum Petrochemiczne pod patronatem Orlenu  

Naczelnik z kolejarskiej dynastii

Bieszczadnikiem sensu stricto Józef Bryndza nigdy nie był, ale komponując zbiór biografii bi...

Tygodnik regionalny przestaje istnieć

Żegnamy się po 49 latach...  

Zwycięski marsz Partyzanta

PIŁKA NOŻNA. IV LIGA PODKARPACKA Zwycięski marsz Partyzanta

Czarni skorzystali z potknięcia Arłamowa

PIŁKA NOŻNA. V LIGA KROŚNIEŃSKA Czarni skorzystali z potknięcia Arłamowa

Zbyt dużo błędów Polaków

FUTSAL. Turniej Państw Wyszehradzkich w Krośnie Zbyt dużo błędów Polaków

Dominacja Szymona Łukaszczyka

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski Dominacja Szymona Łukaszczyka

Srebro i brąz krośnian

LEKKOATLETYKA. Mistrzostwa Polski juniorów w biegach górskich Srebro i brąz krośnian ...

Medalowe rozpoczęcie sezonu

KARATE. Turniej w ukraińskiej Żółkwi Medalowe rozpoczęcie sezonu

 • ZETO - KASY FISKALNE ONLINE

  środa, 02 października 2019 04:08
 • Przebaczenie i ugoda

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Nieprzytomną kobietę wrzucili do przepustu

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Odnaleźli schrony i łączący je korytarz

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Michalici kształcą kadrę dla przyszłej biorafinerii

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Naczelnik z kolejarskiej dynastii

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Tygodnik regionalny przestaje istnieć

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Zwycięski marsz Partyzanta

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Czarni skorzystali z potknięcia Arłamowa

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Zbyt dużo błędów Polaków

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Dominacja Szymona Łukaszczyka

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Srebro i brąz krośnian

  środa, 02 października 2019 04:00
 • Medalowe rozpoczęcie sezonu

  środa, 02 października 2019 04:00
Reklama

Dominacja Nafty i Przełęczy

Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Piłka nożna - V liga po sezonie 2011/12

Pod znakiem rywalizacji dwóch drużyn - Nafty Splast Jedlicze i Przełęczy PPMD Dukla, upłynął miniony sezon w V lidze krośnieńskiej. Walka o awans do IV ligi nabrała rumieńców szczególnie na wiosnę, kiedy to w przerwie zimowej dukielski klub zaczął otwarcie mówić o postawionym przed drużyną Bronisława Niżnika celu. Ostatecznie zwycięsko wyszedł z tej rywalizacji jedlicki zespół, który nie pierwszy raz świętował awans pod wodzą trenera Wojciecha Hejnara (poprzednio w sezonie 1990/91). Emocji nie brakowało, bo sprawa awansu rozstrzygnęła się w ostatniej kolejce, w której Nafta rozgromiła na swoim boisku Start Rymanów 6-0, a Przełęcz tylko zremisowała z rezerwami Stali 4-4 w Sanoku. Nafta ostatnio grała w IV lidze jeden sezon 2005/06.

 

Na chwilę obecną w IV lidze jest Przełęcz PPMD Dukla (białe stroje), fot. Bogusław Szczurek

Miesiąc później, 9 lipca, Komisja Odwoławcza Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie, która rozpatrzyła odwołanie KS Przełęcz Dukla od orzeczenia Wydziału Gier OZPN w Krośnie w sprawie meczu Stal II Sanok - KS Przełęcz Dukla i postanowiła zweryfikować wynik meczu Stal II Sanok - Przełęcz Dukla z 4-4 na walkower 0-3 na rzecz Przełęczy. Dukielska drużyna wyprzedziła w tabeli Naftę i to ona jest w tej chwili w IV lidze. Nafta Jedlicze czuje się skrzywdzona decyzją Komisji Odwoławczej Podkarpackiego ZPN, a Stal Sanok odwołała się do Trybunału Piłkarskiego. W chwili zsyłania tego materiału do druku nadal nie było wiadomo kto zagra w zbliżającym się sezonie 2012/13 w IV lidze podkarpackiej - Nafta Splast Jedlicze czy Przełęcz PPMD Dukla?

Jeszcze bardziej zacięta była walka o utrzymanie. Spadła z V ligi Sanovia Lesko, co jest sporą sensacją, bo ten klub z wielkimi tradycjami, ostatnio grał w klasie A w 1979 roku. Z trudem utrzymał się natomiast Górnik Strachocina, trzecia drużyna w sezonie 2010/11. Honorowo dograli sezon piłkarze GKS Krościenko Wyżne-Pustyny. Spadek jest konsekwencją przegranej batalii z Cosmosem Nowotaniec o IV ligę w sezonie 2010/11. Wtedy wycofał się sponsor i odeszło 17 zawodników. GKS grał składem B - klasowym drugiej drużyny z poprzedniego sezonu.

Z strefy zagrożonej spadkiem po rundzie jesiennej uciekł w imponującym stylu Leśnik Baligród. Nie udało się utrzymać w V lidze na dłużej beniaminkowi - Orłowi Bieździedza. Z beniaminków najwyżej uplasowała się Kotwica Korczyna, bo tuż za podium, na 4. miejscu. Na bezpiecznych lokatach przez cały sezon plasowały się dwa inne zespoły nowicjuszy - Start Rymanów i Stal II Sanok.

Tylko w trzech klubach nastąpiły zmiany trenerów. Na początku sezonu miejsce Mateusza Ostrowskiego, który odszedł na asystenta Mirosława Kality do Partyzanta Targowiska, a potem był II trenerem kolejnych szkoleniowców - Piotra Kota i Grzegorza Rausa, w GKS zajął piłkarz Karpat Krosno Marcin Włodarski. Po ostatnim meczu w rundzie jesiennej, przegranym 2-4 z Leśnikiem, do dymisji podał się trener Górnika Strachocina Maciej Bukład i na wiosnę drużynę prowadził Eugeniusz Piętka. Natomiast w Sanovii Lesko po pierwszej części sezonu Witolda Tarnolickiego zastąpił Robert Gembuś. Rozstał się także po rundzie jesiennej z drużyną Orła Bieździedza grający trener Piotr Cieniek, ale wkrótce zmienił zdanie i prowadził beniaminka do końca sezonu.

Wielkich transferów przed rozpoczęciem sezonu nie było. Na rozbiorze GKS najwięcej skorzystała Nafta Jedlicze, Kotwica Korczyna i Przełęcz Dukla, która pozyskała także Łukasza Śliwińskiego z III - ligowych Karpat Krosno. Natomiast w przerwie zimowej najbardziej wzmocniła się Przełęcz Dukla, która pozyskała Sławomira Jurczaka z Nafty Jedlicze, Artura Makosia (wrócił z Partyzanta Targowiska, gdzie odszedł z kontuzją i nie zagrał ani minuty w III lidze), Jacka Koncewicza z Karpat Krosno i Łukasza Porcka z III - ligowego Orkanu Rumia. Natomiast z dukielskiej drużyny odszedł do GKS Maciej Pernal. Z innych ciekawszych transferów należy odnotować przejście Łukasza Buczka z Górnika do Pisarowiec, Sebastiana Pawiaka z Pisarowiec (wcześniej Stal Sanok i Cosmos Nowotaniec) do Leśnika, który pozyskał także Sylwestra Biesiadę z Cosmosu Nowotaniec. Zamienił koszulkę Cosmosu na trykot Przełomu Besko Bartosz Adamski, a Karol Ziajka wrócił do Startu Rymanów z krośnieńskich Karpat.

Królem strzelców został Radosław Macnar z Nafty, zdobywca 27 goli. Wyczynem popisał się Mateusz Wąchocki z Leśnika, który zdobył 5 goli w jednym meczu, a po cztery bramki strzelali Adam Osiniak z Szarotki i Sławomir Jurczak z Przełęczy. Odnotowano w zakończonym sezonie aż 19 hat tricków, w tym trzy Radosława Macnara (Nafta) i Jakuba Zimy (Iwonka), po dwa - Witolda Kołodzieja (Bieszczady), Dominika Wojdyły (Orzeł) i Bogdana Rąpały (Skołyszyn) oraz po jednym Pawła Mogilanego (Górnik), Grzegorza Kijowskiego (Start), Mateusza Wąchockiego (Leśnik), Marcina Rzeniszka (Przełom), Sebastiana Okrajka (Nafta), Norberta Koszeli (Iwonka) i Dariusza Kurowskiego (Stal II Sanok).

Szczegóły w wydaniu 31/2012 „Nowego Podkarpacia” z 1 sierpnia

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS