Nowe Podkarpacie

Reklama

PETROGEO - BADANIA JAKOŚCI WODY

BADANIA JAKOŚCI WODY

Kontrakty Autosanu w prokuraturze

SANOK/KROSNO. Zmówienia firmy pod lupą śledczych Kontrakty Autosanu w prokuraturze ...

Każdy gol mnie cieszy

Każdy gol mnie cieszy Rozmowa z Rafałem Nikodym, piłkarzem Startu Rymanów, królem strzelc...

Faworyci na czele

PIŁKA NOŻNA. V LIGA KROŚNIEŃSKA Faworyci na czele

Nie chciał zabić brata

RYMANÓW-ZDRÓJ/KROSNO. Proces oskarżonego o usiłowanie zabójstwa Nie chciał zabić brata ...

Minorowo przed derbami

PIŁKA NOŻNA. IV LIGA PODKARPACKA Minorowo przed derbami

Baseny pod specjalnym nadzorem

SANOK. Siła wyższa czy brak odpowiedzialności? Baseny pod specjalnym nadzorem

Koniec marzeń o finale

ŻUŻEL. II LIGA. Półfinał play-off Koniec marzeń o finale

Skarga na „biedronkowy” Parking

Krosno Skarga na „biedronkowy” Parking

Bolesne wspomnienie sprzed 77 lat

JASŁO. Pamięci Żydów wywiezionych do Bełżca Bolesne wspomnienie sprzed 77 lat

W Żarnowcu nawet drzewa szumią po polsku...

W Żarnowcu nawet drzewa szumią po polsku... Markiem Wiatrem, dyrektorem artystycznym Fest...

Trud rolniczej pracy

KOŃSKIE Trud rolniczej pracy

„DROZDBUD” – kompleksowe usługi budowlane

– kompleksowe usługi budowlane

 • PETROGEO - BADANIA JAKOŚCI WODY

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Kontrakty Autosanu w prokuraturze

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Każdy gol mnie cieszy

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Faworyci na czele

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Nie chciał zabić brata

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Minorowo przed derbami

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Baseny pod specjalnym nadzorem

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Koniec marzeń o finale

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Skarga na „biedronkowy” Parking

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Bolesne wspomnienie sprzed 77 lat

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • W Żarnowcu nawet drzewa szumią po polsku...

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • Trud rolniczej pracy

  środa, 21 sierpnia 2019 04:00
 • „DROZDBUD” – kompleksowe usługi budowlane

  środa, 14 sierpnia 2019 04:41

Dominacja Nafty i Przełęczy

Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Piłka nożna - V liga po sezonie 2011/12

Pod znakiem rywalizacji dwóch drużyn - Nafty Splast Jedlicze i Przełęczy PPMD Dukla, upłynął miniony sezon w V lidze krośnieńskiej. Walka o awans do IV ligi nabrała rumieńców szczególnie na wiosnę, kiedy to w przerwie zimowej dukielski klub zaczął otwarcie mówić o postawionym przed drużyną Bronisława Niżnika celu. Ostatecznie zwycięsko wyszedł z tej rywalizacji jedlicki zespół, który nie pierwszy raz świętował awans pod wodzą trenera Wojciecha Hejnara (poprzednio w sezonie 1990/91). Emocji nie brakowało, bo sprawa awansu rozstrzygnęła się w ostatniej kolejce, w której Nafta rozgromiła na swoim boisku Start Rymanów 6-0, a Przełęcz tylko zremisowała z rezerwami Stali 4-4 w Sanoku. Nafta ostatnio grała w IV lidze jeden sezon 2005/06.

 

Na chwilę obecną w IV lidze jest Przełęcz PPMD Dukla (białe stroje), fot. Bogusław Szczurek

Miesiąc później, 9 lipca, Komisja Odwoławcza Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie, która rozpatrzyła odwołanie KS Przełęcz Dukla od orzeczenia Wydziału Gier OZPN w Krośnie w sprawie meczu Stal II Sanok - KS Przełęcz Dukla i postanowiła zweryfikować wynik meczu Stal II Sanok - Przełęcz Dukla z 4-4 na walkower 0-3 na rzecz Przełęczy. Dukielska drużyna wyprzedziła w tabeli Naftę i to ona jest w tej chwili w IV lidze. Nafta Jedlicze czuje się skrzywdzona decyzją Komisji Odwoławczej Podkarpackiego ZPN, a Stal Sanok odwołała się do Trybunału Piłkarskiego. W chwili zsyłania tego materiału do druku nadal nie było wiadomo kto zagra w zbliżającym się sezonie 2012/13 w IV lidze podkarpackiej - Nafta Splast Jedlicze czy Przełęcz PPMD Dukla?

Jeszcze bardziej zacięta była walka o utrzymanie. Spadła z V ligi Sanovia Lesko, co jest sporą sensacją, bo ten klub z wielkimi tradycjami, ostatnio grał w klasie A w 1979 roku. Z trudem utrzymał się natomiast Górnik Strachocina, trzecia drużyna w sezonie 2010/11. Honorowo dograli sezon piłkarze GKS Krościenko Wyżne-Pustyny. Spadek jest konsekwencją przegranej batalii z Cosmosem Nowotaniec o IV ligę w sezonie 2010/11. Wtedy wycofał się sponsor i odeszło 17 zawodników. GKS grał składem B - klasowym drugiej drużyny z poprzedniego sezonu.

Z strefy zagrożonej spadkiem po rundzie jesiennej uciekł w imponującym stylu Leśnik Baligród. Nie udało się utrzymać w V lidze na dłużej beniaminkowi - Orłowi Bieździedza. Z beniaminków najwyżej uplasowała się Kotwica Korczyna, bo tuż za podium, na 4. miejscu. Na bezpiecznych lokatach przez cały sezon plasowały się dwa inne zespoły nowicjuszy - Start Rymanów i Stal II Sanok.

Tylko w trzech klubach nastąpiły zmiany trenerów. Na początku sezonu miejsce Mateusza Ostrowskiego, który odszedł na asystenta Mirosława Kality do Partyzanta Targowiska, a potem był II trenerem kolejnych szkoleniowców - Piotra Kota i Grzegorza Rausa, w GKS zajął piłkarz Karpat Krosno Marcin Włodarski. Po ostatnim meczu w rundzie jesiennej, przegranym 2-4 z Leśnikiem, do dymisji podał się trener Górnika Strachocina Maciej Bukład i na wiosnę drużynę prowadził Eugeniusz Piętka. Natomiast w Sanovii Lesko po pierwszej części sezonu Witolda Tarnolickiego zastąpił Robert Gembuś. Rozstał się także po rundzie jesiennej z drużyną Orła Bieździedza grający trener Piotr Cieniek, ale wkrótce zmienił zdanie i prowadził beniaminka do końca sezonu.

Wielkich transferów przed rozpoczęciem sezonu nie było. Na rozbiorze GKS najwięcej skorzystała Nafta Jedlicze, Kotwica Korczyna i Przełęcz Dukla, która pozyskała także Łukasza Śliwińskiego z III - ligowych Karpat Krosno. Natomiast w przerwie zimowej najbardziej wzmocniła się Przełęcz Dukla, która pozyskała Sławomira Jurczaka z Nafty Jedlicze, Artura Makosia (wrócił z Partyzanta Targowiska, gdzie odszedł z kontuzją i nie zagrał ani minuty w III lidze), Jacka Koncewicza z Karpat Krosno i Łukasza Porcka z III - ligowego Orkanu Rumia. Natomiast z dukielskiej drużyny odszedł do GKS Maciej Pernal. Z innych ciekawszych transferów należy odnotować przejście Łukasza Buczka z Górnika do Pisarowiec, Sebastiana Pawiaka z Pisarowiec (wcześniej Stal Sanok i Cosmos Nowotaniec) do Leśnika, który pozyskał także Sylwestra Biesiadę z Cosmosu Nowotaniec. Zamienił koszulkę Cosmosu na trykot Przełomu Besko Bartosz Adamski, a Karol Ziajka wrócił do Startu Rymanów z krośnieńskich Karpat.

Królem strzelców został Radosław Macnar z Nafty, zdobywca 27 goli. Wyczynem popisał się Mateusz Wąchocki z Leśnika, który zdobył 5 goli w jednym meczu, a po cztery bramki strzelali Adam Osiniak z Szarotki i Sławomir Jurczak z Przełęczy. Odnotowano w zakończonym sezonie aż 19 hat tricków, w tym trzy Radosława Macnara (Nafta) i Jakuba Zimy (Iwonka), po dwa - Witolda Kołodzieja (Bieszczady), Dominika Wojdyły (Orzeł) i Bogdana Rąpały (Skołyszyn) oraz po jednym Pawła Mogilanego (Górnik), Grzegorza Kijowskiego (Start), Mateusza Wąchockiego (Leśnik), Marcina Rzeniszka (Przełom), Sebastiana Okrajka (Nafta), Norberta Koszeli (Iwonka) i Dariusza Kurowskiego (Stal II Sanok).

Szczegóły w wydaniu 31/2012 „Nowego Podkarpacia” z 1 sierpnia

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS