Nowe Podkarpacie

Reklama

UBEZPIECZENIA DOMÓW I MIESZKAŃ TO NASZA SPECJALNOŚĆ

UBEZPIECZENIA DOMÓW I MIESZKAŃ TO NASZA SPECJALNOŚĆ

Sukces krośnieńskich studentów

Bolid skonstruowany w PWSZ najlepszy w Europie

Chciał zabić, czy przestraszyć?

BESKO/KROSNO. Proces mężczyzny oskarżonego o usiłowanie zabójstwa

Siekierą zniszczył samochód siostry

JASŁO. Groził swoim najbliższym

W darze potrzebującym

KROSNO. Dobroczynny Bieg Nadziei

Przeciwni sortowni odpadów

JASŁO/WOLICA. Protest mieszkańców

Piknik wolności

SANOK. Niekoronowanym hymnem „Solidarności” – „A mury runą” – znanym z wykonania Jacka Kac...

Operacja za 6 milionów złotych

SANOK. Brakuje specjalistycznego sprzętu w szpitalu

Bez punktów, bez goli

PIŁKA NOŻNA. IV LIGA PODKARPACKA Bez punktów, bez goli

Jeszcze wszystko możliwe...

PIŁKA NOŻNA. V LIGA KROŚNIEŃSKA Jeszcze wszystko możliwe...

Agnieszka Chorzępa w reprezentacji Polski

LEKKOATLETYKA. Mistrzowie województwa z KKB MOSiR Krosno Agnieszka Chorzępa w reprezentac...

Paweł Sowiński wygrywa ze starszymi

SZACHY. Mistrzostwa Podkarpacia juniorów w Krośnie Paweł Sowiński wygrywa ze starszymi ...

Pogrom Wilków w Bydgoszczy

ŻUŻEL. II LIGA Pogrom Wilków w Bydgoszczy

 • UBEZPIECZENIA DOMÓW I MIESZKAŃ TO NASZA SPECJALNOŚĆ

  środa, 12 czerwca 2019 04:24
 • Sukces krośnieńskich studentów

  środa, 12 czerwca 2019 04:00
 • Chciał zabić, czy przestraszyć?

  środa, 12 czerwca 2019 04:00
 • Siekierą zniszczył samochód siostry

  środa, 12 czerwca 2019 04:00
 • W darze potrzebującym

  środa, 12 czerwca 2019 04:00
 • Przeciwni sortowni odpadów

  środa, 12 czerwca 2019 04:00
 • Piknik wolności

  środa, 12 czerwca 2019 04:00
 • Operacja za 6 milionów złotych

  środa, 12 czerwca 2019 04:00
 • Bez punktów, bez goli

  środa, 12 czerwca 2019 04:00
 • Jeszcze wszystko możliwe...

  środa, 12 czerwca 2019 04:00
 • Agnieszka Chorzępa w reprezentacji Polski

  środa, 12 czerwca 2019 04:00
 • Paweł Sowiński wygrywa ze starszymi

  środa, 12 czerwca 2019 04:00
 • Pogrom Wilków w Bydgoszczy

  środa, 12 czerwca 2019 04:00

Dominacja Nafty i Przełęczy

Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

Piłka nożna - V liga po sezonie 2011/12

Pod znakiem rywalizacji dwóch drużyn - Nafty Splast Jedlicze i Przełęczy PPMD Dukla, upłynął miniony sezon w V lidze krośnieńskiej. Walka o awans do IV ligi nabrała rumieńców szczególnie na wiosnę, kiedy to w przerwie zimowej dukielski klub zaczął otwarcie mówić o postawionym przed drużyną Bronisława Niżnika celu. Ostatecznie zwycięsko wyszedł z tej rywalizacji jedlicki zespół, który nie pierwszy raz świętował awans pod wodzą trenera Wojciecha Hejnara (poprzednio w sezonie 1990/91). Emocji nie brakowało, bo sprawa awansu rozstrzygnęła się w ostatniej kolejce, w której Nafta rozgromiła na swoim boisku Start Rymanów 6-0, a Przełęcz tylko zremisowała z rezerwami Stali 4-4 w Sanoku. Nafta ostatnio grała w IV lidze jeden sezon 2005/06.

 

Na chwilę obecną w IV lidze jest Przełęcz PPMD Dukla (białe stroje), fot. Bogusław Szczurek

Miesiąc później, 9 lipca, Komisja Odwoławcza Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie, która rozpatrzyła odwołanie KS Przełęcz Dukla od orzeczenia Wydziału Gier OZPN w Krośnie w sprawie meczu Stal II Sanok - KS Przełęcz Dukla i postanowiła zweryfikować wynik meczu Stal II Sanok - Przełęcz Dukla z 4-4 na walkower 0-3 na rzecz Przełęczy. Dukielska drużyna wyprzedziła w tabeli Naftę i to ona jest w tej chwili w IV lidze. Nafta Jedlicze czuje się skrzywdzona decyzją Komisji Odwoławczej Podkarpackiego ZPN, a Stal Sanok odwołała się do Trybunału Piłkarskiego. W chwili zsyłania tego materiału do druku nadal nie było wiadomo kto zagra w zbliżającym się sezonie 2012/13 w IV lidze podkarpackiej - Nafta Splast Jedlicze czy Przełęcz PPMD Dukla?

Jeszcze bardziej zacięta była walka o utrzymanie. Spadła z V ligi Sanovia Lesko, co jest sporą sensacją, bo ten klub z wielkimi tradycjami, ostatnio grał w klasie A w 1979 roku. Z trudem utrzymał się natomiast Górnik Strachocina, trzecia drużyna w sezonie 2010/11. Honorowo dograli sezon piłkarze GKS Krościenko Wyżne-Pustyny. Spadek jest konsekwencją przegranej batalii z Cosmosem Nowotaniec o IV ligę w sezonie 2010/11. Wtedy wycofał się sponsor i odeszło 17 zawodników. GKS grał składem B - klasowym drugiej drużyny z poprzedniego sezonu.

Z strefy zagrożonej spadkiem po rundzie jesiennej uciekł w imponującym stylu Leśnik Baligród. Nie udało się utrzymać w V lidze na dłużej beniaminkowi - Orłowi Bieździedza. Z beniaminków najwyżej uplasowała się Kotwica Korczyna, bo tuż za podium, na 4. miejscu. Na bezpiecznych lokatach przez cały sezon plasowały się dwa inne zespoły nowicjuszy - Start Rymanów i Stal II Sanok.

Tylko w trzech klubach nastąpiły zmiany trenerów. Na początku sezonu miejsce Mateusza Ostrowskiego, który odszedł na asystenta Mirosława Kality do Partyzanta Targowiska, a potem był II trenerem kolejnych szkoleniowców - Piotra Kota i Grzegorza Rausa, w GKS zajął piłkarz Karpat Krosno Marcin Włodarski. Po ostatnim meczu w rundzie jesiennej, przegranym 2-4 z Leśnikiem, do dymisji podał się trener Górnika Strachocina Maciej Bukład i na wiosnę drużynę prowadził Eugeniusz Piętka. Natomiast w Sanovii Lesko po pierwszej części sezonu Witolda Tarnolickiego zastąpił Robert Gembuś. Rozstał się także po rundzie jesiennej z drużyną Orła Bieździedza grający trener Piotr Cieniek, ale wkrótce zmienił zdanie i prowadził beniaminka do końca sezonu.

Wielkich transferów przed rozpoczęciem sezonu nie było. Na rozbiorze GKS najwięcej skorzystała Nafta Jedlicze, Kotwica Korczyna i Przełęcz Dukla, która pozyskała także Łukasza Śliwińskiego z III - ligowych Karpat Krosno. Natomiast w przerwie zimowej najbardziej wzmocniła się Przełęcz Dukla, która pozyskała Sławomira Jurczaka z Nafty Jedlicze, Artura Makosia (wrócił z Partyzanta Targowiska, gdzie odszedł z kontuzją i nie zagrał ani minuty w III lidze), Jacka Koncewicza z Karpat Krosno i Łukasza Porcka z III - ligowego Orkanu Rumia. Natomiast z dukielskiej drużyny odszedł do GKS Maciej Pernal. Z innych ciekawszych transferów należy odnotować przejście Łukasza Buczka z Górnika do Pisarowiec, Sebastiana Pawiaka z Pisarowiec (wcześniej Stal Sanok i Cosmos Nowotaniec) do Leśnika, który pozyskał także Sylwestra Biesiadę z Cosmosu Nowotaniec. Zamienił koszulkę Cosmosu na trykot Przełomu Besko Bartosz Adamski, a Karol Ziajka wrócił do Startu Rymanów z krośnieńskich Karpat.

Królem strzelców został Radosław Macnar z Nafty, zdobywca 27 goli. Wyczynem popisał się Mateusz Wąchocki z Leśnika, który zdobył 5 goli w jednym meczu, a po cztery bramki strzelali Adam Osiniak z Szarotki i Sławomir Jurczak z Przełęczy. Odnotowano w zakończonym sezonie aż 19 hat tricków, w tym trzy Radosława Macnara (Nafta) i Jakuba Zimy (Iwonka), po dwa - Witolda Kołodzieja (Bieszczady), Dominika Wojdyły (Orzeł) i Bogdana Rąpały (Skołyszyn) oraz po jednym Pawła Mogilanego (Górnik), Grzegorza Kijowskiego (Start), Mateusza Wąchockiego (Leśnik), Marcina Rzeniszka (Przełom), Sebastiana Okrajka (Nafta), Norberta Koszeli (Iwonka) i Dariusza Kurowskiego (Stal II Sanok).

Szczegóły w wydaniu 31/2012 „Nowego Podkarpacia” z 1 sierpnia

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

noimage
SKUPUJEMY MOTOCYKLE
( / Motoryzacja)
noimage
KUPIĘ AUTA za gotówkę
( / Motoryzacja)

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS