Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama

Znani wychowankowie i nowicjusze

Email

XVIII plebiscyt na najpopularniejszych sportowców powiatu brzozowskiego w 2017 roku

Znani wychowankowie i nowicjusze

Aż 32 sportowców - co jest rekordem plebiscytu - ubiega się o miano najpopularniejszych w powiecie brzozowskim w 2017 roku. Dzisiaj rozpoczynamy osiemnasty - najstarszy lokalny plebiscyt w dawnym województwie krośnieńskim. Nasi Czytelnicy i sympatycy sportu w regionie wybiorą w głosowaniu za pomocą kuponów i sms-ów pięciu najpopularniejszych. Tradycyjnie organizatorem plebiscytu jest Starostwo Powiatowe w Brzozowie oraz Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Brzozowie pod patronatem medialnym „Nowego Podkarpacia”. Laureatów ogłosimy podczas uroczystej gali, która zaplanowana jest na 15 marca.

Ponadto kapituła plebiscytu tradycyjnie nagrodzi trzech najlepszych zawodników spośród nominowanych, a także trenera roku, trenera wychowawcę młodzieży, najlepszą drużynę, zasłużonego trenera starszego pokolenia i talent roku.

Nominowani reprezentują 24 kluby oraz 9 dyscyplin sportowych. Najwięcej jest piłkarzy (15), a ponadto trenujących ju-jutsu (4), szachistów (4), karateków (2), hokeistów (2) i bokserów (2). O miano najpopularniejszych ubiegają się jeszcze: tenisista stołowy, siatkarz i łuczniczka.

Dominują młodzi, utalentowani sportowcy, medaliści mistrzostw Polski, Europy i świata w swoich kategoriach wiekowych. W tym gronie znalazło się dwóch sportowców pochodzących z regionu brzozowskiego, którzy w minionym roku zagrali w ekstraklasie. Jest to Norbert Huber, siatkarz Cerradu Czarnych Radom oraz piłkarz Cracovii Sylwester Lusiusz. Kilku z nominowanych próbuje swoich sił w klubach spoza powiatu brzozowskiego. Dotyczy to zarówno piłkarzy, szachistek, bokserów jak i młodziutkich hokeistów. Tytułu najpopularniejszego z 2016 roku broni 7-letni szachista Paweł Sowiński.

Wszystkie kandydatury z krótkimi charakterystykami zamieszczamy poniżej.

Głosować można tylko na oryginalnych kuponach, które ukazywać się będą w sześciu wydaniach „Nowego Podkarpacia” oraz za pomocą sms-ów (szczegóły głosowania podajemy niżej). Kupony przyjmujemy do 21 lutego (decyduje data stempla pocztowego, na adres redakcji „Nowego Podkarpacia” w Krośnie, ul. Słowackiego 6). Można je także przynosić do redakcji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16. Każdy kupon musi być wypełniony w całości pięcioma różnymi nazwiskami. Można głosować tylko i wyłącznie na zawodniczki i zawodników nominowanych przez kapitułę do plebiscytu. Kupony kserowane i nie wypełnione w całości trafią do redakcyjnego kosza.

Regulamin

Lista kandydatów

Tak było przed rokiem

Najpopularniejsi sportowcy w 2016 roku:

1. Paweł Sowiński (UKS Brzozów, szachy)

2. Szczepan Szmyd (Rzeszowski Klub Bokserski Wisłok Rzeszów, boks)

3. Maria Krzysztyńska (KKSz Urania Krosno, szachy)

4. Łukasz Antoniewicz (GLKS Błękitni Jasienica Rosielna, piłka nożna)

5. Kamila Drożdżal (Gimnazjum nr 1 Izdebki, lekkoatletyka)

NAGRODZENI PRZEZ KAPITUŁĘ

Najlepszy Sportowiec Powiatu Brzozowskiego: 1. Norbert Huber (SMS PZPS Spała, siatkówka), 2. Łukasz Szuba i Marcin Szuba (Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu, ju-jitsu,), 3. Wiktoria Toczek (Sagit Humniska, łucznictwo).

Talent Roku:

Ewa Janocha (Sagit Humniska, łucznictwo).

Odkrycie Roku:

Paweł Sobota (Cosmos Nowotaniec, wychowanek LKS Haczów, piłka nożna).

Zespół Roku:

Brzozowski Klub Sportowy Ju-Jitsu.

Młodzieżowy Zespół Roku:

LKS Izdebki (piłka nożna).

Trener Wychowawca:

Rafał Dobosz (LKS Izdebki).

Zasłużony Trener Wychowawca:

Grażyna Hanus (piłka ręczna).

Trener Roku:

Andrzej Kędra (BKS Ju-Jitsu).

Zasłużony Piłkarz:

Bolesław Kostur.

Pasjonat Sportu:

Bogdan i Agata Szmydowie (rodzice bokserów).

Najpopularniejsi sportowcy powiatu brzozowskiego w 2016 roku. Stoją od lewej: Kamila Drożdżal, Edward Szewczyk (w zastępstwie nieobecnego Łukasza Antoniewicza), Maria Krzysztyńska, przewodniczący PZ LZS w Brzozowie Leszek Gierlach, Szczepan Szmyd, starosta powiatu brzozowskiego Zygmunt Błaż, Paweł Sowiński i jego trener Kazimierz Kozubal oraz prezes „Nowego Podkarpacia” Tadeusz Więcek

Fot. Andrzej Józefczyk

 

 

Uwaga Czytelnicy!

W przypadku braci Szczepana i Szymona Szmydów prosimy wpisywać na kuponach także imiona, a w przypadku sióstr - Anny i Marii Krzysztyńskich oraz rodzeństwa Filipa i Krystyny Mazurów - imiona lub pierwszą literę imion, bo w przeciwnym wypadku kupony będą nieważne.

Cyfra przy sylwetce każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym.


Zasady głosowania sms-ami (do 21 lutego 2018 r. do godz. 24.00)

Prawidłowy sms musi zawierać: prefiks czyli litery SPB i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności.

Uwaga - wszystkie znaki wpisujemy bez spacji. Liczby muszą być oddzielone przecinkami lub kropkami. Przykładowy sms: SPB20,1,4,15,17

W przypadku nie zagłosowania na 5 różnych sportowców głos będzie nieważny, podobnie jak w głosowaniu na kuponach wyciętych z gazety.

SMS wysyłamy na numer: 7136 (koszt sms-a: 1,23 zł z VAT).

W razie problemów prosimy o kontakt z redakcją tel. 13 43-219-05 lub email:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS