Nowe Podkarpacie

Reklama

Głosujemy na sportowców!

Email

XVIII plebiscyt na najpopularniejszych sportowców powiatu krośnieńskiego w 2018 roku

Głosujemy na sportowców!

Rozpoczynamy XVIII plebiscyt na najpopularniejszych sportowców powiatu krośnieńskiego w 2018 roku. W porównaniu z poprzednimi edycjami, w tym roku nastąpiła istotna zmiana. Czytelnicy naszego tygodnika i sympatycy sportu wybiorą w głosowaniu za pomocą kuponów i sms-ów pięciu najpopularniejszych sportowców. Nie będzie głosowania na najpopularniejszego trenera i działacza. Głosować można za pomocą kuponów drukowanych w „Nowym Podkarpaciu” oraz sms-ów do 1 lutego 2019 r. (szczegóły poniżej). Laureatów nagrodzimy podczas wielkiego finału 21 lutego przyszłego roku w Jedliczu.

Natomiast kapituła plebiscytu nagrodzi trzech najlepszych sportowców, trzech piłkarzy, sportowca niepełnosprawnego oraz najlepszego trenera i najlepszego działacza.

Sportowców, trenerów i działaczy nominowały do plebiscytu władze samorządowe gmin.

O miano najpopularniejszych ubiega się 28 sportowców, w tym 7 kobiet, reprezentujących 11 dyscyplin sportowych oraz 23 kluby i stowarzyszenia. W gronie nominowanych sportowców najwięcej jest piłkarzy (10). Ponadto 4 kandydatów do miana najpopularniejszych trenuje strzelectwo. Po dwoje reprezentantów ma karate, biathlon, siatkówka, noric walking i narciarstwo klasyczne, a po jednym przedstawicielu - kolarstwo górskie, judo, lekkoatletyka i łucznictwo.

Regulamin zezwala na branie udziału w plebiscycie sportowcom, którzy reprezentują kluby spoza powiatu krośnieńskiego, ale tutaj mieszkają, stąd wśród nominowanych są zawodnicy takich klubów jak TKS LOK Tarnów, Czarni Bytom, Halicz Ustrzyki Dolne, Bieszczadzki Klub Nordic Walking czy Przemyski Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie”.

Głosować będzie można tylko na oryginalnych kuponach (kserowane zostaną wyrzucone do kosza) zamieszczanych w „Nowym Podkarpaciu” oraz tylko na nominowanych kandydatów do plebiscytu (inne nazwiska nie będą uwzględniane), a także poprzez sms-y. Regulamin plebiscytu i zasady głosowania zamieszczamy poniżej. Kupony przyjmujemy do 1 lutego 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego, można też przynosić osobiście do naszej redakcji). Cyfra przy personaliach każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym. Zapraszamy do zabawy.

Laureaci zostaną uhonorowani statuetkami autorstwa Andrzeja Samborowskiego - Zajdla, artysty rzeźbiarza, absolwenta krakowskiej ASP. Finałowa gala tym razem odbędzie się 21 lutego w Jedliczu.

Tradycyjnie organizatorem plebiscytu jest Starostwo Powiatowe w Krośnie przy współpracy dziesięciu gmin powiatu krośnieńskiego ziemskiego i naszej redakcji.

Przypomnijmy - najpopularniejszym sportowcem 2017 roku w powiecie krośnieńskim został piłkarz Kotwicy Korczyna Konrad Urbanek, a kolejne miejsca zajęli: 2. Ewelina Marcisz (MKS Halicz Ustrzyki Dolne, biegi narciarskie), 3. Kryspin Paradysz (Krośnieński Klub Kyokushin Karate, karate kyokushin), 4. Kacper Cichoń (Pogoń Szczecin, piłka nożna), 5. Jan Rodzinka (Klub Biegacza Athletic Zręcin, lekkoatletyka). Najpopularniejszym trenerem został Paweł Gazda (Kotwica Korczyna/Rotar Węglówka, piłka nożna), a najpopularniejszym działaczem - prezes Kotwicy Korczyna Jan Rogalski.

Regulamin

Lista kandydatów

Uwaga Czytelnicy! W przypadku głosowania na bliźniaczki Kamilę i Klaudię Cichoń oraz siostry Ewelinę i Izabelę Marcisz prosimy wpisywać na kuponach pełne imiona (Kamila, Klaudia), pierwsze litery imion (Ewelina, Izabela) lub przypisane im numery w plebiscycie, bo inaczej nie będziemy wiedzieli komu zaliczyć punkty i głos będzie nieważny. Cyfra przy personaliach każdego kandydata oznacza jego numer w głosowaniu sms-owym.

Zasady głosowania sms-ami (do 1 lutego 2019 r. do godz. 24.00)

Prawidłowy sms musi zawierać: prefiks czyli litery SPK i kolejne cyfry, przedzielone przecinkami lub kropkami, przyporządkowane poszczególnym sportowcom według ustalonej przez głosującego kolejności.  Wielkość liter nie ma znaczenia.

Uwaga wszystkie znaki wpisujemy bez spacji. Liczby muszą być oddzielone przecinkami lub kropkami. Przykładowy sms: SPK11,7,25,16,1

W przypadku nie zagłosowania na 5 różnych sportowców będzie nieważny, podobnie jak w głosowaniu na kuponach wyciętych z gazet.

SMS wysyłamy na numer: 7136 (koszt sms-a: 1,23 zł z VAT).

W razie problemów prosimy o kontakt z redakcją tel. 13 43-219-05 lub email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS