Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama
Reklama

Wybory, czyli sprawdź Unię w swojej gminie

26 maja pójdziemy do urn, aby wybrać ludzi do Europarlamentu. W Unii czekają na nas nowe...

FACHOWO, TERMINOWO, SOLIDNIE

FACHOWO, TERMINOWO, SOLIDNIE

Kolega z celi odwołał zeznania

JASŁO/KROSNO. Proces oskarżonego o zabójstwo byłej żony

Pomóż uratować życie Krzysiowi!

KROŚCIENKO WYŻNE. U 4-letniego Krzysia zdiagnozowano niezwykle rzadką chorobę – ceroidolip...

Wyrok dla podpalacza utrzymany

KORCZYNA/KROSNO. Skazany za podpalenie domu i znęcanie się nad matką

Dziewczyny lubią złoto

ZAHUTYŃ/ BUDAPESZT. „Spartanki” mistrzyniami świata

Niezwykłe komputery i sceneria

SANOK. Zapowiadała się atrakcyjnie i była atrakcyjna. Mowa o imprezie pod nazwą „Noc Kompute...

Poznamy najlepszych samorządowców

XIX Podkarpacka Nagroda Samorządowa

Internet – szansa i zagrożenie

Wybory do UE już 26 maja. Przeczytaj artykuł w naszej gazecie i zgłoś się na w...

Feta w Targowiskach

PIŁKA NOŻNA. V LIGA KROŚNIEŃSKA Po 10 latach Partyzant drugi raz w historii klubu awansow...

Rehabilitacja Wilków z liderem

ŻUŻEL. II LIGA Rehabilitacja Wilków z liderem

„Wierchy” – życie po życiu

SANOK. Otwarcie stadionu po modernizacji „Wierchy” – życie po życiu

Najmłodsi na podium

ŁUCZNICTWO. XXXV Memoriał Antoniego Gromskiego i XVII Memoriał Katarzyny Wiśniowskiej Naj...

 • Wybory, czyli sprawdź Unię w swojej gminie

  czwartek, 23 maja 2019 04:00
 • FACHOWO, TERMINOWO, SOLIDNIE

  środa, 22 maja 2019 04:35
 • Kolega z celi odwołał zeznania

  środa, 22 maja 2019 04:00
 • Pomóż uratować życie Krzysiowi!

  środa, 22 maja 2019 04:00
 • Wyrok dla podpalacza utrzymany

  środa, 22 maja 2019 04:00
 • Dziewczyny lubią złoto

  środa, 22 maja 2019 04:00
 • Niezwykłe komputery i sceneria

  środa, 22 maja 2019 04:00
 • Poznamy najlepszych samorządowców

  środa, 22 maja 2019 04:00
 • Internet – szansa i zagrożenie

  środa, 22 maja 2019 04:00
 • Feta w Targowiskach

  środa, 22 maja 2019 04:00
 • Rehabilitacja Wilków z liderem

  środa, 22 maja 2019 04:00
 • „Wierchy” – życie po życiu

  środa, 22 maja 2019 04:00
 • Najmłodsi na podium

  środa, 22 maja 2019 04:00

Poznamy najlepszego starostę, burmistrza i wójta

Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

REGION. XIX Podkarpacka Nagroda Samorządowa

 

 

Dzięki Podkarpackiej Nagrodzie Samorządowej już w maju poznamy najlepszych samorządowców Podkarpacia roku 2018. Do organizatorów konkursu-plebiscytu wpływają ankiety, które po ocenie Komisji Nominacyjnej zostaną przedstawione Kapitule PNS. Jej członkowie dokonają wyboru najlepszego starosty, najlepszego burmistrza/prezydenta i najlepszego wójta. Ogłoszenie wyników odbędzie się 24 maja w Rzeszowie podczas podkarpackich obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego.

Konkurs-plebiscyt Podkarpacka Nagroda Samorządowa, od 19 lat organizowany przez Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród podkarpackim samorządów. Co roku bierze w nim udział kilkadziesiąt z nich, a ponad 2/3 spośród 181 podkarpackich jednostek terytorialnych jest zrzeszonych w PSST.

Tegoroczna edycja PNS przebiega pod hasłem „Nasz powiat/nasze miasto/nasza gmina na progu nowej kadencji 2018-2023”. To oznacza, że pod ocenę Komisji Nominacyjnej i Kapituły PNS brane są inwestycje zrealizowane w 2018 roku oraz inwestycje zaplanowane na rok 2019, które w specjalnej ankiecie opisały poszczególne samorządy. – Regulamin Podkarpackiej Nagrody Samorządowej jest tak skonstruowany, że inwestycje wykonane i planowane oceniamy poprzez pryzmat budżetu danej gminy. Jest to po to, aby dać równe szanse wszystkim samorządom, zarówno tym dużym, jak i tym małym – mówi Tadeusz Więcek, pomysłodawca Podkarpackiej Nagrody Samorządowej i jej kurator.

15 nominacji i 3 laureatów

Ankiety nadesłane przez samorządy ocenione zostaną przez Komisję Nominacyjną, która 14 maja br. obradować będzie w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Jej członkowie dokonają nominacji, czyli wyboru piętnastu najlepszych samorządów Podkarpacia, po pięć w kategoriach – powiat, miasto i gmina.

– Podobnie jak w latach ubiegłych w Komisji Nominacyjnej i Kapitule PNS zasiądą przedstawiciele samorządów, czyli ubiegłoroczni laureaci Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, oraz przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego, a także organizatorzy – wyjaśnia Tadeusz Więcek. – Warto podkreślić, że urząd marszałkowski odgrywa w tym konkursie-plebiscycie podwójną rolę. Marszałek jest przewodniczącym Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, a także honorowym patronem PNS. Od pierwszej edycji nagroda ma także honorowy patronat wojewody podkarpackiego – dodaje kurator PNS.

Nominowane samorządy zostaną przedstawione Kapitule PNS, która spośród piętnastu propozycji 24 maja dokona wyboru laureatów poszczególnych kategorii, tj. najlepszego starostę, najlepszego burmistrza/prezydenta i najlepszego wójta. Wyniki ich głosowania zostaną ogłoszone w tym samym dniu, podczas uroczystej gali Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie.

Statuetki i wieczne pióra

Laureaci Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za rok 2018 otrzymają statuetki z brązu wykonane przez artystę-rzeźbiarza Andrzeja Samborowskiego-Zajdla, a także dyplomy gratulacyjne i wieczne pióra z faksymilami od prezydenta Andrzeja Dudy.

Dodatkowo Kapituła PNS przyzna tytuł Lider samorządności”. Uhonorowane zostaną nim samorządy,  które przez trzy poprzednie edycje konkursu-plebiscytu były nominowane do nagrody.

Ponadto dokonany będzie wybór najlepiej prowadzonej strony internetowej i funpaga na Facebook’u. – Od drugiej edycji profesjonalne jury dokonuje analizy stron internetowych, a od czterech lat funpagów prowadzonych na Facebook’u przez samorządy, które złożyły ankiety i biorą udział w PNS. Dodatkowo internauci wybierają najlepszą ich zdaniem stronę internetową w kategoriach – powiat, miasto i gmina. W tym drugim przypadku oceniane są strony internetowe wszystkich podkarpackich samorządów – objaśnia Tadeusz Więcek.

Wsparcie biznesu

Podkarpacką Nagrodę Samorządową, a tym samym samorządy wspierają firmy, które z nimi współpracują. W tym roku strategicznym mecenasem nagrody są Polskie Linie Lotnicze LOT. PNS wspierają ponadto mecenasi: Polskie Koleje Państwowe, Poczta Polska, Orlen Upstream, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i ZETO Rzeszów.

Od pierwszej edycji konkursu-plebiscytu partnerem medialnym jest TVP3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów, a organizatorami – Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie i Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie”.

Tekst Wioletta Zimmermann-Szubra

 

 

NOWE PODKARPACIE z 8 maja 2019 r.

Ponadto w aktualnym wydaniu znajdziesz przegląd wydarzeń z regionu, informacje sportowe, rozrywkę. Zapraszamy!

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS