Nowe Podkarpacie

Reklama

PWSZ w Sanoku. Przed Tobą wiele możliwości!

PWSZ w Sanoku. Przed Tobą wiele możliwości!

Wodociąg dotarł do Odrzykonia

GMINA WOJASZÓWKA. Ponad 3 tysiące mieszkańców będzie mieć wodę

Ktoś truje koty na Gamracie

JASŁO. Dramat zwierząt mieszkających w kontenerach

Kompromis wart 6 mln złotych

GMINA KREMPNA. Promesa na drogę i akcja „Ratuj Serce Beskidu Niskiego”

Niemapa Bieszczady

REGION. Ilustrowany przewodnik dla rodzin z dziećmi

Spółka, która pobudzi miasto

SANOK. Nowa rada nadzorcza i nowy prezes SPGK  

Ojciec Rzepedzi

Kazimierz Kwieciński Do śmierci wspominał Rzepedź, zawsze chętnie wracał pamięcią do lat...

Imponujący atak lidera

KOLARSTWO. XXX Wyścig Solidarności i Olimpijczyków Imponujący atak lidera

Wilki walczą o „czwórkę”

Wilki walczą o „czwórkę”

Dominacja absolutna Partyzanta

PIŁKA NOŻNA. Mistrz V ligi w sezonie 2018/19 Partyzant Targowiska Dominacja absolutna Pa...

Sukcesy piłkarek ręcznych z Posady Górnej

PIŁKA RĘCZNA. Podkarpacka liga juniorek młodszych Handball Posada Górna mistrzem wojewódz...

Droga dla ludzi czy zwierząt?

GMINA KREMPNA. Ekologów poparł Andrzej Stasiuk

 • PWSZ w Sanoku. Przed Tobą wiele możliwości!

  środa, 10 lipca 2019 04:33
 • Wodociąg dotarł do Odrzykonia

  środa, 10 lipca 2019 04:00
 • Ktoś truje koty na Gamracie

  środa, 10 lipca 2019 04:00
 • Kompromis wart 6 mln złotych

  środa, 10 lipca 2019 04:00
 • Niemapa Bieszczady

  środa, 10 lipca 2019 04:00
 • Spółka, która pobudzi miasto

  środa, 10 lipca 2019 04:00
 • Ojciec Rzepedzi

  środa, 10 lipca 2019 04:00
 • Imponujący atak lidera

  środa, 10 lipca 2019 04:00
 • Wilki walczą o „czwórkę”

  środa, 10 lipca 2019 04:00
 • Dominacja absolutna Partyzanta

  środa, 10 lipca 2019 04:00
 • Sukcesy piłkarek ręcznych z Posady Górnej

  środa, 10 lipca 2019 04:00
 • pszczółka - dla domu, ogrodu, rodziny...

  środa, 03 lipca 2019 04:38
 • Droga dla ludzi czy zwierząt?

  środa, 03 lipca 2019 04:00

Poznamy najlepszego starostę, burmistrza i wójta

Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

REGION. XIX Podkarpacka Nagroda Samorządowa

 

 

Dzięki Podkarpackiej Nagrodzie Samorządowej już w maju poznamy najlepszych samorządowców Podkarpacia roku 2018. Do organizatorów konkursu-plebiscytu wpływają ankiety, które po ocenie Komisji Nominacyjnej zostaną przedstawione Kapitule PNS. Jej członkowie dokonają wyboru najlepszego starosty, najlepszego burmistrza/prezydenta i najlepszego wójta. Ogłoszenie wyników odbędzie się 24 maja w Rzeszowie podczas podkarpackich obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego.

Konkurs-plebiscyt Podkarpacka Nagroda Samorządowa, od 19 lat organizowany przez Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie, cieszy się niesłabnącą popularnością wśród podkarpackim samorządów. Co roku bierze w nim udział kilkadziesiąt z nich, a ponad 2/3 spośród 181 podkarpackich jednostek terytorialnych jest zrzeszonych w PSST.

Tegoroczna edycja PNS przebiega pod hasłem „Nasz powiat/nasze miasto/nasza gmina na progu nowej kadencji 2018-2023”. To oznacza, że pod ocenę Komisji Nominacyjnej i Kapituły PNS brane są inwestycje zrealizowane w 2018 roku oraz inwestycje zaplanowane na rok 2019, które w specjalnej ankiecie opisały poszczególne samorządy. – Regulamin Podkarpackiej Nagrody Samorządowej jest tak skonstruowany, że inwestycje wykonane i planowane oceniamy poprzez pryzmat budżetu danej gminy. Jest to po to, aby dać równe szanse wszystkim samorządom, zarówno tym dużym, jak i tym małym – mówi Tadeusz Więcek, pomysłodawca Podkarpackiej Nagrody Samorządowej i jej kurator.

15 nominacji i 3 laureatów

Ankiety nadesłane przez samorządy ocenione zostaną przez Komisję Nominacyjną, która 14 maja br. obradować będzie w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Jej członkowie dokonają nominacji, czyli wyboru piętnastu najlepszych samorządów Podkarpacia, po pięć w kategoriach – powiat, miasto i gmina.

– Podobnie jak w latach ubiegłych w Komisji Nominacyjnej i Kapitule PNS zasiądą przedstawiciele samorządów, czyli ubiegłoroczni laureaci Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, oraz przedstawiciele urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego, a także organizatorzy – wyjaśnia Tadeusz Więcek. – Warto podkreślić, że urząd marszałkowski odgrywa w tym konkursie-plebiscycie podwójną rolę. Marszałek jest przewodniczącym Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, a także honorowym patronem PNS. Od pierwszej edycji nagroda ma także honorowy patronat wojewody podkarpackiego – dodaje kurator PNS.

Nominowane samorządy zostaną przedstawione Kapitule PNS, która spośród piętnastu propozycji 24 maja dokona wyboru laureatów poszczególnych kategorii, tj. najlepszego starostę, najlepszego burmistrza/prezydenta i najlepszego wójta. Wyniki ich głosowania zostaną ogłoszone w tym samym dniu, podczas uroczystej gali Dnia Samorządu Terytorialnego w Rzeszowie.

Statuetki i wieczne pióra

Laureaci Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za rok 2018 otrzymają statuetki z brązu wykonane przez artystę-rzeźbiarza Andrzeja Samborowskiego-Zajdla, a także dyplomy gratulacyjne i wieczne pióra z faksymilami od prezydenta Andrzeja Dudy.

Dodatkowo Kapituła PNS przyzna tytuł Lider samorządności”. Uhonorowane zostaną nim samorządy,  które przez trzy poprzednie edycje konkursu-plebiscytu były nominowane do nagrody.

Ponadto dokonany będzie wybór najlepiej prowadzonej strony internetowej i funpaga na Facebook’u. – Od drugiej edycji profesjonalne jury dokonuje analizy stron internetowych, a od czterech lat funpagów prowadzonych na Facebook’u przez samorządy, które złożyły ankiety i biorą udział w PNS. Dodatkowo internauci wybierają najlepszą ich zdaniem stronę internetową w kategoriach – powiat, miasto i gmina. W tym drugim przypadku oceniane są strony internetowe wszystkich podkarpackich samorządów – objaśnia Tadeusz Więcek.

Wsparcie biznesu

Podkarpacką Nagrodę Samorządową, a tym samym samorządy wspierają firmy, które z nimi współpracują. W tym roku strategicznym mecenasem nagrody są Polskie Linie Lotnicze LOT. PNS wspierają ponadto mecenasi: Polskie Koleje Państwowe, Poczta Polska, Orlen Upstream, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i ZETO Rzeszów.

Od pierwszej edycji konkursu-plebiscytu partnerem medialnym jest TVP3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów, a organizatorami – Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie i Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie”.

Tekst Wioletta Zimmermann-Szubra

 

 

NOWE PODKARPACIE z 8 maja 2019 r.

Ponadto w aktualnym wydaniu znajdziesz przegląd wydarzeń z regionu, informacje sportowe, rozrywkę. Zapraszamy!

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

noimage
SKUPUJEMY MOTOCYKLE
( / Motoryzacja)
noimage
KUPIĘ AUTA za gotówkę
( / Motoryzacja)

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS