Nowe Podkarpacie

Reklama

Najlepsze samorządy nagrodzone

Email

RZESZÓW. XV edycja Podkarpackiej Nagrody Samorządowej

W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia odrodzonej samorządności. 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze po II wojnie światowej w pełni demokratyczne wybory samorządowe do rad gmin i miast.

W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia odrodzonej samorządności. 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze po II wojnie światowej w pełni demokratyczne wybory samorządowe do rad gmin i miast. W związku z tą rocznicą oraz z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego nagrodzone zostały najlepsze samorządy na Podkarpaciu Samorządowcy, radni samorządów wszystkich szczebli przyjechali z całego Podkarpacia, aby 23 maja br. wspólnie świętować w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie Dzień Samorządu Terytorialnego. Gośćmi uroczystości byli także parlamentarzyści z Podkarpacia oraz mieszkańcy regionu. Święto to ustanowione zostało przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dla upamiętnienia daty pierwszych w pełni demokratycznych wyborów samorządowych do rad gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 roku. W tym roku Święto Samorządu Terytorialnego połączone zostało z jubileuszem 25-lecia samorządności.

Laureaci Podkarpackiej Nagrody Samorządowej. Od lewej: w zastępstwie prezydenta Mielca Daniela Kozdęby jego zastępca Jan Myśliwiec, Ryszard Jędruch – wójt gminy Tryńcza, Józef Jodłowski – starosta rzeszowski, Barbara Jankiewicz – burmistrz miasta i gminy Lesko FOT. ANDRZEJ JÓZEFCZYK (3)

Wielu obecnych tu samorządowców, a także tych, których już nie ma przysłużyło się do tego, aby idea samorządu terytorialnego bardzo dobrze służyła naszej ojczyźnie. To nie była prosta sprawa przed 25 laty. Odchodzący system, zmiana systemu politycznego, założenia nie miały do końca sprzyjających warunków do reaktywowania samorządu. To właśnie także „Solidarność” jako ruch społeczny, pracowniczy na swoich sztandarach i deklaracjach miał wypisane przywrócenie samorządu terytorialnego w naszym kraju – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego oraz przewodniczący PSST…

Marzena Miśkiewicz

Więcej przeczytasz w nr  21, Nowe Podkarpacie z 27 maja 2015

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Ponadto w aktualnym wydaniu znajdziesz przegląd wydarzeń z regionu,

informacje sportowe, program TV,

Zapraszamy!

Patronat Medialny

 

radio

logo

Partnerzy Biznesowi XIX edycji PNS

Galeria

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS