Nowe Podkarpacie

Reklama
Reklama

Małymi krokami ku GOZpodarczej przemianie

Małymi krokami ku GOZpodarczej przemianie

Wójt powrócił, przewodniczący zrezygnował

KORCZYNA. Po ponownym przeliczeniu głosów

Z nożem na żonę i teściową

KROSNO. Areszt dla Amerykanina

W hołdzie bohaterskiemu kapitanowi

IWONICZ-ZDRÓJ. „Trzeciak” wypełnił obowiązek wobec swojego komendanta

Znaki zapytania po opinii biegłych

JASŁO/KROSNO. Proces w sprawie zabójstwa 52-letniej pielęgniarki

Wszczepiają urządzenia ratujące życie

BRZOZÓW. Stymulatory i kardiowertery serca

Julek musi mieć kolejną operację

SANOK. Potrzeba jeszcze 50 tys. dolarów na operację strun głosowych chłopca

Świętowanie z gwiazdami Legii

Jubileusz 70-lecia Górnika Grabownica Świętowanie z gwiazdami Legii

Zwycięski marsz Partyzanta

PIŁKA NOŻNA. IV LIGA PODKARPACKA Zwycięski marsz Partyzanta

Nie ma mocnych na Tempo Nienaszów

PIŁKA NOŻNA. V LIGA KROŚNIEŃSKA Nie ma mocnych na Tempo Nienaszów

Udana inauguracja

HOKEJ. I liga Udana inauguracja

AHE stawia na kształcenie praktyczne

Nowy kierunek studiów w Jaśle AHE stawia na kształcenie praktyczne

Znów wygrał dwoma głosami

Ponowne przeliczenie głosów w pięciu komisjach nie zmieniło wyników wyborów na wójta gmi...

 • Małymi krokami ku GOZpodarczej przemianie

  środa, 18 września 2019 04:32
 • Wójt powrócił, przewodniczący zrezygnował

  środa, 18 września 2019 04:00
 • Z nożem na żonę i teściową

  środa, 18 września 2019 04:00
 • W hołdzie bohaterskiemu kapitanowi

  środa, 18 września 2019 04:00
 • Znaki zapytania po opinii biegłych

  środa, 18 września 2019 04:00
 • Wszczepiają urządzenia ratujące życie

  środa, 18 września 2019 04:00
 • Julek musi mieć kolejną operację

  środa, 18 września 2019 04:00
 • Świętowanie z gwiazdami Legii

  środa, 18 września 2019 04:00
 • Zwycięski marsz Partyzanta

  środa, 18 września 2019 04:00
 • Nie ma mocnych na Tempo Nienaszów

  środa, 18 września 2019 04:00
 • Udana inauguracja

  środa, 18 września 2019 04:00
 • AHE stawia na kształcenie praktyczne

  środa, 11 września 2019 04:06
 • Znów wygrał dwoma głosami

  środa, 11 września 2019 04:00
Reklama

Poznamy najlepszych samorządowców

Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 

XIX Podkarpacka Nagroda Samorządowa

 

 

W piątek, 24 maja podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego wręczone zostaną statuetki najlepszemu wójtowi, burmistrzowi/prezydentowi i staroście w województwie podkarpackim za rok 2018. Komisja Nominacyjna wybrała już 15 kandydatów, po pięciu w każdej z kategorii.

W Komisji Nominacyjnej pracowali przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Wojewódzkiego Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. Przysłane ankiety oceniali również najlepszy wójt, burmistrz i starosta z ubiegłorocznej edycji oraz pomysłodawca PNS prezes „Nowego Podkarpacia” Tadeusz Więcek.


Piętnastka wybrana

Po dokładnej ocenie sporządzony został protokół z 15 nominowanymi samorządami (po pięć w każdej kategorii). 24 maja spotka się Kapituła Podkarpackiej Nagrody Samorządowej, która dokona ostatecznego wyboru najlepszego wójta, burmistrza/prezydenta i starosty na Podkarpaciu w 2018 r. Wyniki zostaną ogłoszone 24 maja podczas uroczystej gali z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. W tym roku rozpoczną się o godz. 9.00 uroczystą mszą św. w intencji podkarpackich samorządów w kościele farnym. Po jej zakończeniu nastąpi parada samorządów terytorialnych ulicami Rzeszowa do Wojewódzkiego Domu Kultury, gdzie o godz. 11.00 odbędzie się konferencja okolicznościowa.


Statuetki i wieczne pióra

Laureaci Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za rok 2018 otrzymają statuetki z brązu wykonane przez artystę-rzeźbiarza Andrzeja Samborowskiego-Zajdla, a także dyplomy gratulacyjne i wieczne pióra z faksymile od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kapituła PNS przyzna też tytuł „Lider samorządności”.  Uhonorowane zostaną nim samorządy, które przez trzy poprzednie edycje konkursu-plebiscytu były nominowane do nagrody. – Ponadto wybrana będzie najlepiej prowadzona strona internetowa i fanpage na Facebooku przez profesjonalne jury wśród samorządów, które złożyły ankiety. Dodatkowo, internauci wybierają najlepszą ich zdaniem stronę internetową w kategoriach – powiat, miasto i gmina. W tym drugim przypadku oceniane są strony internetowe wszystkich podkarpackich samorządów – tłumaczy Tadeusz Więcek, pomysłodawca Podkarpackiej Nagrody Samorządowej i jej kurator.


Inwestycje w gminach i powiatach

Konkurs-plebiscyt Podkarpacka Nagroda Samorządowa, od 19 lat organizowany jest przez Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie” i Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie. Tegoroczna edycja PNS przebiega pod hasłem „Nasz powiat/nasze miasto/nasza gmina na progu nowej kadencji 2018-2023”. To oznacza, że pod ocenę Komisji Nominacyjnej i Kapituły PNS brane są inwestycje zrealizowane w 2018 roku oraz inwestycje zaplanowane na rok 2019,

które w specjalnej ankiecie opisały poszczególne samorządy. – Zgodnie z regulaminem, inwestycje wykonane i planowane oceniamy poprzez pryzmat budżetu danej gminy. Jest to po to, aby dać równe szanse wszystkim samorządom, zarówno tym dużym, jak i małym – podkreśla Tadeusz Więcek.


Biznes wspiera

Podkarpacką Nagrodę Samorządową, a tym samym samorządy, wspierają firmy, które z nimi współpracują. W tym roku strategicznym mecenasem nagrody jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. PNS wspierają ponadto mecenasi: Polskie Koleje Państwowe, Poczta Polska, Orlen Upstream, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i ZETO Rzeszów.

Od pierwszej edycji konkursu-plebiscytu partnerem medialnym jest TVP3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów, a organizatorami – Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych w Rzeszowie i Tygodnik regionalny „Nowe Podkarpacie”.

/WZ-S/ i /AJ/

 

NOWE PODKARPACIE nr 20 z 22 maja 2019 r.

Martwi cię coś, lub denerwuje? Napisz do Nas!

Pseudonim
Email:
Temat
Wiadomość

Ogłoszenia ostatnio dodane

All rights reserved: Nowe Podkarpacie Designed by: KAJUS